Fáy András Görögkatolikus Közgazdasági Szakgimnázium
Miskolc
Isten hozott, kedves Vendég!
Hírek
Iskolánk
Képtár
KRÉTA Napló
Webmail
A weboldal sütiket használ némely beállítás kezeléséhez. Az oldal böngészésének folytatásával ezt elfogadja.
OK
Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
Maradjon bejelentkezve
Belépés
Közzétételi lista
Információk
Dokumentumok
Órarend
DÖK
Közérdekű információk
Konyha
Könyvtár
Pályázatok
Oktatás
Képzési szerkezet
Nyolcadik után
Érettségi után
ECDL
Diákigazolványok
Felvételizőknek
Archívum
Képgaléria
Tanulmányi eredmények
Sport sikerek
Archív hírek
Segíthetünk?
Egészségügy
Lélek és tudat
Ifjúságvédelem
2019.11.28. Kiváló teljesítményt nyújtó tanulók jutalmazása

Iskolánk 12. A osztályos tanulói, Bodnár-Gáll Réka és Gőri Gergely Attila 2019. november 26-án Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzatának elismerésében részesültek.
Szorgalmukat, tehetségüket, tanulmányi munkájukat és többek között a közösségért végzett tevékenységüket ismerték el a városháza dísztermében rendezett ünnepségen.

Gratulálunk az elismeréshez ! Büszkék vagyunk rátok!


2019.05.20. „Arcok és harcok”

Örömmel közöljük, hogy iskolánk 11/A osztályos diákja, Gőri Gergely Attila sikeres pályázatot írt az Országos Honismereti Szövetség felhívására iskolánk névadójáról, Fáy Andrásról. Az „Arcok és harcok” című pályázat azt a célt tűzte ki maga elé, hogy a hazai és határon túli diákok történelmi – magyarságismereti tudását erősítse. Gergő a díjazott dolgozatával ingyenesen részt vehet a XXIV. Országos Ifjúsági Honismereti Akadémián 2019. július 30. és augusztus 4. között Kőszegen, ahol Jurisics Miklósra, a hős várvédőre emlékezve érdekes programok várnak a táborozókra.

Szaktanára: Elek Józsefné

2018.12.01. Vadász Dénes programozói verseny

A Vadász Dénes programozói versenyen 1. helyezést értek az alábbi tanulóink:
  1. Kőrössy Ádám 12. C
  2. Lupkovics Marcell Viktor 12. C
  3. Mészáros Ákos 12. C

Felkészítő tanár: Pázmándy Hedvig

Gratulálunk a továbbjutott tanulóknak, illetve a felkészítő kollégának az áldozatos munkájához!

További sikeres eredményeket kívánunk!


Vezetőség


X. Dr. Gárdus János megyei idegen nyelvű verseny

A X. Dr. Gárdus János megyei idegen nyelvű verseny angol nyelvű I. fordulós döntőjében az alábbi tanulók jutottak tovább:
  1. Szabó Máté (11. A)
  2. Gibárszki Zsuzsanna (12. B)
  3. Gőri Gergely Attila (11. A)
  4. Dobos Levente (12. B)

Felkészítő tanárok: Adorjánné Krakkai Mária, Makkai Marianna

Gratulálunk a továbbjutott tanulóknak, illetve felkészítő tanáraiknak az áldozatos munkájukhoz!

További sikeres eredményeket kívánunk!


Vezetőség
2018.05.23. Az Ügyviteli Munkaközösség Országos Eredményei

Iskolánk tanulói szépen szerepeltek a 2018. évi Teöreök Aladár országos tanulói gépíró- és gyorsíróversenyen, amelyen a következő eredmények születtek:

Gyorsírás

Egyéni: III. helyezett: Tóth Tímea 14. Ü tanára: Homonnáné Béres Katalin
XIII. helyezett: Burányi Georgina 14. Ü tanára: Homonnáné Béres Katalin
Csapat: IV. helyezett: Tóth Tímea és Burányi Georgina14. Ü tanáruk: Homonnáné Béres Katalin


Gépírás

Egyéni
Ifjúsági I. kat. VI. helyezett: Burányi Georgina 14. Ü tanára: Skernyókné Jeddi Katalin
Hibátlansági érem: Flonta Noémi 14. Ü tanára: Skernyókné Jeddi Katalin
Csapat. XVI. helyezés Burányi Georgina 14. Ü
Flonta Noémi 14. Ü
Kiss László 9. F tanáruk: Skernyókné Jeddi Katalin


Eredményesen szerepeltek még:

Seres Flóra 13. A tanára: Balláné Pipoly Ágnes
Nyeste Laura 13. A tanára: Balláné Pipoly Ágnes
Jakab Dávid 13. A tanára: Balláné Pipoly Ágnes
Kecskés István 13. A tanára: Balláné Pipoly Ágnes
Oláh András 11. E tanára: Oroszné Karmanoczki Judit
Burony Dóra 10. E tanára: Tóthné Csizmár Izabella
Kuzder Dalma 9. E tanára: Györgyné Gyarmati Andrea


Gratulálunk a tanulóknak és felkészítő tanáraiknak, további sikeres munkát kívánunk!

Oroszné Karmanoczki Judit
munkaközösség-vezető
2018.03.25. Zserbó a Magyar Nemzeti Múzeumban


Ágazati Szakmai Érettségi Vizsgatárgyak közgazdaság ágazatos versenye

Gratulálunk Pikhely Orsolya 12. D osztályos tanulónak az Ágazati Szakmai Érettségi Vizsgatárgyak közgazdaság ágazatos versenyén elért országos 3. helyezéséhez. Isten gazdag áldását kérjük további munkájára, életére.

Köszönjük a lelkiismeretes munkáját a tanuló felkészítését segítő közgazdasági munkaközösség minden tanárának.


Országos Szakmai Tanulmányi Verseny: Pénzügyi-számviteli ügyintézők komplex versenye

Gratulálunk és további eredményes munkát kívánunk Batta Norbert 14. P osztályos tanulónak, aki az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyen a Pénzügyi-számviteli ügyintézők komplex versenyén országos 2. helyezést ért el. Isten gazdag áldását kérjük további életére, munkájára.

Köszönjük a lelkiismeretes, közös munkáját a tanuló felkészítését segítő közgazdasági munkaközösség minden tanárának.


Gordius/Zrínzi Ilona és Bede Lajos megyei matematikaverseny

Diákjaink matematikából két megyei versenyen is eredményesen szerepeltek.

A Gordiusz/ Zrínyi Ilona matematika tesztversenyen megyei 2. helyezés ért el Pikhely Orsolya 12.D osztályos tanuló, akinek tanára Dr. Juhászné Ormándlaky Éva ebben az évben iskolánk legeredményesebb felkészítő tanára.
Ezen a versenyen a 10. évfolyamon első helyezést ért el Kerékgyártó Attila 10.C osztályos tanuló, aki a jövő héten az országos döntőben iskolánkat is képviseli.

A Bede Lajos megyei matematikaversenyen iskolánk csapata 3. helyezést ért el.
A csapat tagjai :
  • Kerekes Petra 11.D (Dr. Juhászné Ormándlaky Éva)
  • Takács Zsanett 11.B (Pappné Hruscsák Erzsébet)
  • Turi Krisztina 11.C (Prekopné Hriczó Mária)

  • Mészáros Ákos 10.C
  • Kerékgyártó Attila 10.C
  • Menyhért Mónika 10.D (Székelyné Kota Edit)

A 10. évfolyam csapata a megye legjobb csapata lett, megnyerték a csapatversenyt.
Az egyéni eredmények is kiemelkedőek:
  • Menyhért Mónika egyéni 6. helyezett lett.
  • Kerékgyártó Attila 4. helyezést ért el.
  • Mészáros Ákos a 10. évfolyamosok legjobbja, azaz első lett.

Gratulálunk nekik és tanáraiknak, és köszönjük ezeket a szép eredményeket!


XII. Apáczai és Gordiusz Matematikaverseny

A XII. Apáczai Matematikaversenyen Kiss László 9. Ny osztályos tanuló az országos döntőbe jutott. 470 versenyző közül az első 50 fő vesz részt a pécsi döntőben.


GORDIUSZ Matematikaverseny fordulóján megyei első helyezést ért el Kerékgyártó Attila 10. C (felkészítő tanára: Székelyné Kota Edit), megyei második helyezést Pikhely Orsolya 12. D osztályos tanuló (felkészítő tanára: Dr. Juhászné Ormándlaki Éva) érte el.

A diákoknak és a felkészítő tanároknak szívből gratulálunk!
ÁSZÉV és OSZTV

Az ÁSZÉV döntőbe jutott közgazdaság ágazaton Pikhely Orsolya 12. D, sport ágazaton Bakos Eszter 12. C, Encsi Gábor 12. S, Káli Milán 12. S osztályos tanulók.

Az OSZTV döntőjébe jutott a pénzügyi-számviteli osztályból Batta Norbert 14. P osztályos tanuló.

A tanulóknak és a felkészítő tanároknak szívből gratulálunk!
Implom József Országos Helyesírási Verseny

Aczél Klaudia 12. A osztályos tanuló 6. helyezést ért el az Implom József Országos Helyesírási Versenyen.

A tanulónak és a felkészítő tanárának szívből gratulálunk!
Diákjaink sikere az országos Gulág-versenyen

A Gulág Emlékbizottság által megrendezett országos tanulmányi versenyen a Fáy András Görögkatolikus Közgazdasági Szakgimnázium 3 tanulója, Szendrei Adrienn, Pelek Dávid és Ster Ákos vett részt.
80 csapat kezdte a versengést. A verseny első 2 online fordulója alapján 21 csapat jutott tovább az országos döntőbe, amely 2017. január 19-én került megrendezésre Budapesten, az ELTE Természettudományi Karán.
A Fáy csapata Griffendél néven szintén a továbbjutók között volt. A csapatot Elek Józsefné szaktanár és Molitoriszné Lipták Krisztina történelem munkaközösség vezető készítették fel a döntőre, ahol az írásbeli forduló után a legjobb 6 csapat jutott tovább a szóbeli fordulóra.
A csapat Naár József hercegkúti lakos történetét dolgozta fel és prezentálta, aki túlélte a gulágot.
A verseny végül teljes borsodi sikerrel zárult, mivel a 3. helyezést a Fáy diákjai, a 2. helyezést az edelényi Szent János Görögkatolikus Gimnázium, az 1. helyezést pedig a Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium tanulói érték el.
Dr. Gárdus János Idegennyelvi Verseny 2016. november 28.




Kárpát-medencei siker!



Gyulán, az Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny Kárpát-medencei döntőjén Aczél Klaudia 11. A osztályos tanulónk 5. helyezést ért el.

Felkészítője Homonnáné Béres Katalin tanárnő.

Gratulálunk ehhez a nagy munkához és sikerhez!
Gordiusz/Zrínyi matematika verseny eredményei

Egyéni eredmények

HelyezésNévOsztályTanára
2.Gazdig Richárd12.eDr. Juhászné Ormándlaky Éva
5.Juhász Réka11.aPrekopné Hriczó Mária
5.Kerezsi Gabriella13.aPappné Hruscsák Erzsébet
6.Aczél Klaudia9.aDr. Juhászné Ormándlaky Éva

Csapat eredmények
  • 9. évfolyam: 4. helyezés
  • 10. évfolyam: 3. helyezés (Horák Rajmund, Juhász Réka, Nagy Eszter)
  • 11. évfolyam: 4. helyezés
  • 12. évfolyam: 2. helyezés (Gazdig Richárd, Kerezsi Gabriella, Morvai Dóra)

Az észak-magyarországi régióban iskolánk a 3. helyet szerezte meg.
Édes anyanyelvünk nyelvhasználati, nyelvismereti verseny


Az Édes anyanyelvünk nyelvhasználati, nyelvismereti verseny országos és Kárpát-medencei döntőjében iskolánk diákjai kimagasló eredményt értek el 2013. október 20-án.
NévOsztályHelyezésTanára
Batta Norbert11.DI.Dr.Petővári Ákos
Pleszkó Renáta12.CVI.Treitné Kocsis Zita

Gratulálunk nekik!
Implom József középiskolai helyesírási verseny

„PénzSztár” Első Országos Középiskolai Pénzügyi-Gazdasági Verseny
  • Morvai Dóra
  • Levelényi Barbara
  • Oláh Attila
  • Lénárt Dalma
13. B osztályos tanulók III. helyezést értek el a „PénzSztár” Első Országos Középiskolai Pénzügyi-Gazdasági Verseny Borsod-Abaúj-Zemplén megyei fordulójában.

Felkészítő tanáruk: Tompáné Gubányi Klára
Iskolai helyesírási verseny


Aczél Klaudia 9. A
Tanára: Homonnáné Béres Katalin

Fajder Tímea 13. A
Tanára: Dr. Petővári Ákos
Iskolai vers- és prózamondó verseny
I.helyezettPintér Ádám12.A
II.helyezettSzegedi Barbara12.E
III.helyezettKovács Krisztina12.A
IV.helyezett Durst Csenge11.D
Hajdú Zsófia9.B
Különdíjat kapottRék Regina9.C

Matematika háziverseny

Egyéni eredmények

9. évfolyamos tananyagból
HelyezésTanulóOsztályTanára
I.Takács Dávid9.ADr.Juhászné Ormándlaky Éva
II.Pikhely Orsolya9.DDr.Juhászné Ormándlaky Éva
III.Aczél Klaudia9.ADr.Juhászné Ormándlaky Éva


10. évfolyamos tananyagból
HelyezésTanulóOsztályTanára
I.Nagy Eszter11.APrekopné Hriczó Mária
II.Horák Rajmund11.CSzékelyné Kota Edit
III.Sárkány Brigitta11.CSzékelyné Kota Edit
Juhász Réka11.APrekopné Hriczó Mária


11. évfolyamos tananyagból
HelyezésTanulóOsztályTanára
I.Batta Norbert11.DSzékelyné Kota Edit
II.Pleszkó Renáta12.CSzékelyné Kota Edit
III.Boós Réka11.DSzékelyné Kota Edit


12. évfolyamos tananyagból
HelyezésTanulóOsztályTanára
I.Morvai Dóra13.BSzékelyné Kota Edit
II.Kerezsi Gabriella13.APappné Hruscsák Erzsébet
Gazdig Richárd12.EDr.Juhászné Ormándlaky Éva
III.Szabó Orsolya13.CDr.Juhászné Ormándlaky Éva


Csapat eredmények

9. évfolyamos tananyagból
HelyezésOsztályPontTanára
I.9.A103Dr.Juhászné Ormándlaky Éva
II.9.D83Dr.Juhászné Ormándlaky Éva
III.9.C68Elek Zoltán


10. évfolyamos tananyagból
HelyezésOsztályPontTanára
I.11.A96Prekopné Hriczó Mária
II.11.C86Székelyné Kota Edit
III.10.D72Elek Zoltán


11. évfolyamos tananyagból
HelyezésOsztályPontTanára
I.11.D150Székelyné Kota Edit
II.12.C130Székelyné Kota Edit
III.12.A96Zsadányi Judit és Dr. Juhászné Ormándlaky Éva


12. évfolyamos tananyagból
HelyezésOsztályPontTanára
I.13.A66Pappné Hruscsák Erzsébet
II.13.B65Székelyné Kota Edit
III.12.E44Dr.Juhászné Ormándlaky Éva
"Édes Anyanyelvünk" nyelvhasználati verseny

Görögkatolikus Tudásolimpia


2013. június 8-án a Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Foiskola által meghirdetett Tudásolimpia nyíregyházi döntojén iskolánkat Pleszkó Renáta 11. C és Horák Rajmund 10. C osztályos tanuló képviselte.
A német nyelvi kategóriában Horák Rajmund I. helyezést ért el, felkészíto tanára: Naár Erzsébet, Pleszkó Renáta pedig II. helyezést ért el, felkészíto tanára: Butykai-Barna Adrienn.

Gratulálunk diákjaink elokelo helyezéséhez és további szép sikereket kívánunk!
"Édes Anyanyelvünk" nyelvhasználati verseny

SZÉTV

Iskolánk három 12. E osztályos tanulója: Balogh Viktória 11. helyen, Kóti Adrienn 23. helyen, Tóth Diána 24. helyen szerepelt a SZÉTV első fordulóján ügyviteli alapismeretek tantárgyból. Sikeres teljesítményük alapján ők képviselik iskolánkat a SZÉTV országos döntőjén, Győrben.

Gratulálunk a tanulóinknak és az eredményes felkészítést végző kollégáknak: Oroszné Karmanoczki Judit és Skernyókné Jeddi Katalin tanárnőknek.

Versenyző tanulóinknak az országos döntőn való szereplésükhöz sok sikert kíván az iskola valamennyi dolgozója, tanulója.

Frissítés:

3. helyezést ért el Tóth Diána, 16. helyezést, Balogh Viktória, 24. helyezést Kóti Adrienn. Mindnyájan 12. E osztályos tanulók.

Felkészítő tanáraik: Skernyókné Jeddi Katalin, Butykai Péter, Oroszné Karmanoczki Judit, Medgyesiné Szabó Éva, Homonnáné Béres Katalin, Pázmándy Hedvig.

Gratulálunk az elért eredményekhez a tanulóinknak és felkészítő tanáraiknak.
Bede Lajos matematika verseny

"Édes Anyanyelvünk" nyelvhasználati verseny

Pleszkó Renáta és Batta Norbert az Édes anyanyelvünk nyelvhasználati verseny iskolai fordulóját másodszor nyerte meg.
Felkészítő tanáraik Treitné Kocsis Zita és dr. Petővári Ákos.

A diákoknak a megyei fordulóhoz sok sikert kívánunk!
Eredmények:
HelyezésPontszámNév és osztály
1.32,5Batta Norbert (10/D)
2.28,5Pleszkó Renáta (11/C)
3.27,5Nagy Eszter (10/A)
4.27Román Dávid (13/B)
5.26Boós Réka (10/D)
6.25,5Varga Edina (10/B)
7.25,5Kerékgyártó Zsanett (9/D)
8.25Varga Anita (11/D)
9.24,5Gulyás Karolina (9/D)
10.24Horák Rajmund (10/C)
Városi francia nyelvű civilizációs vetélkedő

A 2013. március 21-én a Frankofónia ünnepe alkalmából az Avasi Gimnáziumban megrendezett Városi francia nyelvű civilizációs vetélkedőn a következő eredmények születtek:
A 2. helyezést elért csapat tagjaiA 3. helyezést elért csapat tagjai
Csontos Eszter – 10/A osztályLapos Bence – 10/A osztály
Horváth Zsófia - 9/A osztályPelek Dávid - 9/A osztály
Juhász Réka - 10/A osztályVincze István - 10/A osztály
Az 5. helyezést elért csapat tagjaiA 6. helyezést elért csapat tagjai
Hadnagy Henrietta - 12/A osztályKis Eszter - 9/A osztály
Lempner Bianka - 12/A osztályLédig Viktória - 9/A osztály
Molnár Kitti - 12/A osztályNagy Diána - 9/A osztály


- Francia munkaközösség
Helyesírási házi verseny

A 2013 februárjában megrendezett helyesírási házi versenyünkön a következő évfolyamonkénti legjobb eredmények születtek:
Aczél Klaudia9/A osztály
Juhász Réka10/A osztály
Pintér Ádám11/A osztály
Orliczki Adrienn12/A osztály
Fortuna Viktória13/A osztály

Kenguru matematikaverseny

A KENGURU megyei matematikaverseny eredményei
HelyezésTanulóOsztályTanára
1.Boós Réka10.DSzékelyné Kota Edit
2.Pleszkó Renáta11.CSzékelyné Kota Edit
2.Horák Rajmund10.CSzékelyné Kota Edit
3.Fekete Patrik10.CSzékelyné Kota Edit
4.Pintér Szabina12.CDr.Juhászné Ormándlaky Éva
5.Veres Zsanett10.CSzékelyné Kota Edit
6.Mátyás Krisztián11.CSzékelyné Kota Edit

Bede Lajos matematika verseny

A megye szakközépiskoláinak Bede Lajos matematikaversenyén diákjaink a következő eredményt érték el:

Csapatversenyben a 10. évfolyam első, a 11. évfolyam harmadik helyezést, az iskolák versenyében második helyezést értünk el.
versenyző tanára
Batta Norbert10. DSzékelyné Kota Edit
Boós Réka10. DSzékelyné Kota Edit
Pleszkó Renáta11. CSzékelyné Kota Edit
Morvai Dóra12. BSzékelyné Kota Edit
Kerezsi Gabriella12. APappné Hruscsák Erzsébet
Szabó Aliz12. APappné Hruscsák Erzsébet

Kiemelkedő egyéni teljesítménnyel
Boós Réka második, Pleszkó Renáta és Morvai Dóra negyedik helyezést ért el.

Pleszkó Renáta a Gordiusz matematikaverseny országos döntőjén 6. helyezést ért el.

Gratulálunk!
Bede Lajos matematika verseny

A GORDIUSZ megyei matematika verseny iskolai eredményei
HelyezésTanulóOsztályTanára
1.Pleszkó Renáta11. CSzékelyné Kota Edit
3.Borovszky Dávid11. APappné Hruscsák Erzsébet
4.Veres Réka11. APappné Hruscsák Erzsébet
4.Morvai Dóra12. BSzékelyné Kota Edit
5.Gazdig Richárd11. EDr. Juhászné Ormándlaky Éva
6.Boós Réka10. DSzékelyné Kota Edit


A csapatok között a 10. évfolyamon I. helyezést értünk el!
Pleszkó Renáta az országos döntőbe jutott!

Gratulálunk a kiemelkedő eredményhez diákjainknak és a kollégáknak.
Angol nyelvű szavalóverseny

2012. február 21-én angol nyelvű szavalóversenyt rendeztünk. Ebben az évben ír költők műveit adták elő iskolánk tanulói, többek között W. B. Yeats, Jonathan Swift és Thomas Moore verseit hallhattuk.

Első helyezést ért el Kovács Krisztina 11. A osztályos tanuló, felkészítő tanára Adorjánné Krakkai Mária. Második lett Bodó Elizabet a 10. C osztályból, felkészítő tanára dr. Juhász Andrásné, végül a harmadik helyezésért járó könyvjutalmat Piaszkó Zsófia 12. B osztályos tanuló kapta, akinek Makkai Marianna tanárnő segített a felkészülésben.

Gratulálunk minden versenyzőnek.
Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny

Lezajlott az Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny iskolai fordulója.

Az I. helyezést Gyenes Petra 11. B osztályos tanuló érte el. Harmadszor nyerte meg az iskolai versenyt! Kívánjuk neki, hogy harmadszor is a megye legjobb helyesírói között legyen!
Felkészítő tanárai: Guba Pál és Adorjánné Krakkai Mária

Viola Gabriella 12. E osztályos II. helyezést ért el, őt is beneveztük a megyei fordulóba.
Felkészítő tanárai: Guba Pál és Treitné Kocsis Zita

III. helyezés: Fajder Tímea 12. A
Felkészítő tanárai: Ignácz Izolda és dr. Petővári Ákos

és Topiczer Dóra 12. D
Felkészítő tanára: Homonnáné Béres Katalin

A verseny megyei döntőjén a szakközépiskola kategóriában Viola Gabriella ötödik, Gyenes Petra nyolcadik helyezést ért el.
Szívből gratulálunk a diákoknak és a felkészítő tanároknak!
Iskolai vers-és prózamondó verseny

December 11-én tartottuk meg az iskolai vers-és prózamondó versenyt a hit éve jegyében. A diákok istenes verseket és évszakokról szóló műveket mondtak.
Mi fogjuk megrendezni a városi fordulót is. Az eredmények:
HelyezésNévFelkészítő tanár
I.Béres Bianka 11. DTreitné Kocsis Zita
II.Tóth Diána 12. ETreitné Kocsis Zita, Guba Pál
III.Szegedi Barbara 11. EHomonnáné Béres Katalin
Pintér Ádám 11. AAdorjánné Krakkai Mária

Gratulálunk a versenyzőknek és tanáraiknak.
Matematika háziverseny

Matematika Háziverseny - csapat eredmények
9-10. évfolyamtanára
19. C82 pontElek Zoltán
29. A78 pontPappné Hruscsák Erzsébet
10. A78 pontPrekopné Hriczó Mária
39. D73 pontElek Zoltán

10-11. évfolyamtanára
110. D56 pontSzékelyné Kota Edit
211. C54 pontSzékelyné Kota Edit
311. B31 pontPrekopné Hriczó Mária

11-12. évfolyamtanára
112. B30 pontSzékelyné Kota Edit
212. A29 pontPappné Hruscsák Erzsébet
312. C27 pontDr. Juhászné Ormándlaky Éva

12-13. évfolyamtanára
112. E79 pontPrekopné Hriczó Mária
212. D52 pontSzékelyné Kota Edit
313. B35 pontDr. Juhászné Ormándlaky Éva


Matematika háziverseny - egyéni eredmények
9-10. évfolyamtanára
1Nagy Eszter10. A37 pontPrekopné Hriczó Mária
2Lestál László9. C34 pontElek Zoltán
3Veres Alex9. A33 pontPappné Hruscsák Erzsébet

10-11. évfolyamtanára
1Pleszkó Renáta11. C29 pontSzékelyné Kota Edit
2Boós Réka10. D26 pontSzékelyné Kota Edit
3Batta Norbert10. D18 pontSzékelyné Kota Edit

11-12. évfolyamtanára
1Szabó Alíz12. A15 pontPappné Hruscsák Erzsébet
2Morvai Dóra12. B12 pontSzékelyné Kota Edit
3Kerezsi Gabriella12. A12 pontPappné Hruscsák Erzsébet
Kiss István12. C12 pontDr. Juhászné Ormándlaky Éva

12-13. évfolyamtanára
1Slíz Áron12. E25 pontPrekopné Hriczó Mária
2Rajdos Diána12. E24 pontPrekopné Hriczó Mária
3Hatos Péter12. D22 pontSzékelyné Kota Edit

"Dicsőséges magyar múltunk" történelemverseny


Iskolánk minden évben részt vesz a Fidelitas által szervezett városi történelmi vetélkedőn.
Ebben a tanévben iskolánkat Szabó Anikó 11. E, Tóth Vivien 12, A és Slíz Áron 12. E osztályos tanulók képviselték. A vetélkedőn 16 csapat indult.
Csapatunk az írásbeli és a szóbeli fordulón is az első helyezést szerezte meg.

Gratulálunk nekik!
Iskolai német nyelvű szavalóverseny

Az iskolai német nyelvű szavalóversenyen a következő diákok kaptak díjat a színvonalas szereplésükért:
HelyezésNévOsztályFelkészítő tanár
I.Mátrai Bettina11. EButykai-Barna Adrienn
II.Pleszkó Renáta11. CButykai-Barna Adrienn
III.Kerékgyártó Zsanett9. DTóth Levente
Dr. Gárdus János megyei középiskolai idegen nyelvi verseny

A Dr. Gárdus János megyei középiskolai idegen nyelvi versenyen francia nyelvből az alábbi tanulók jutottak be a megyei döntőbe:
Hadnagy Henrietta,
Molnár Kitti,
Orliczki Adrienn 12. A osztályos tanulók,
Fábián Erika 11. A osztályos tanuló.


Felkészítő tanáraik:
- Kóródy Judit
- Oroszné Polyák Annamária
- Pocsai Emese


Frissítés

Hadnagy Henrietta , 12.A oszt. tanuló, a Dr Gárdus János Idegen nyelvi megyei francia versenyen 3. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Pocsai Emese

Pintér Ádám , 11. osztály, a Dr Gárdus János megyei szavalóversenyen 6. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Oroszné Polyák Annamária

Gratulálunk az eredményhez és további szép sikert kívánunk!
"Édes Anyanyelvünk" nyelvhasználati verseny


Két diákunk kimagasló eredményt ért el a negyvenedik Édes anyanyelvünk nyelvhasználati verseny országos döntőjén Sátoraljaújhelyen október 14-én:
Pleszkó Renáta 11. CTanára: Treitné Kocsis Zita[Letöltés]
Batta Norbert 10. DTanára dr. Petővári Ákos.[Letöltés]

Batta Norbert az Anyanyelvápolók Szövetségének könyvjutalmát kapta.

Gratulálunk a szép eredményhez a diákoknak és a felkészítő tanároknak.


"...a nyelv legyen hív, kész és tetsző magyarázója mindannak, amit a lélek gondol és érez."
Elérhetőségek
Név, Cím:Fáy András Görögkatolikus Közgazdasági Szakgimnázium
3529 Miskolc, Jászi Oszkár u. 1
KSH számjel:18220117-8531-552-05
E-mail:
fay@fay-misk.sulinet.hu
Telefonszám:(46) 563-384
OM azonosító:201 560Faxszám:(46) 555-286





?